Pradžia

Įrašai

Pirmokų ir penktokų krikštynos

Krikstynos    Kiekvienais metais mokykloje vyksta tradicinės šventės. Viena jų – peržengusių atitinkamą mokymosi pakopą mokinių krikštynos. Jų labai laukia ir krikštytojai, ir krikštijamieji.

    Lapkričio pabaiga. Antradienis - lyg ir įprastinė mokslo metų rudens diena. Tačiau šį kartą nuo pat ankstaus ryto į Skapiškio pagrindinę mokyklą atskrido dvi „pelėdos“. Ko gi jos atklydo, ko ieškojo? Skraidė, skraidė ir rado vienoje vietoje daug vaikų – ir didelių, ir ne visai, pažįstamų mokinukų ir nedrąsių „žvirbliukų“, „kačiukų“, „žirniukų“. Ketvirtokai pelėdoms paaiškino, kad šie vaikiukai jau trečią mėnesį mūsų mokykloje – jie vis drąsiau rašo raideles, rišliau jungia skiemenukus, skambiau dainuoja – nori būti mokinukais. Pelėdos apsidžiaugė gražiais pirmokėlių ketinimais ir pasiūlė išlaikyti pirmokėlio šaunuoliuko egzaminą.

    Pelėdų vedami ir ketvirtokų padedami, būsimieji mokinukai apsilankė įvairiose Mokslo žinių šalies stotelėse. Pirmokėliai triūsė iš peties – iš raidžių dėliojo žodelius, skaičiavo, dailės – darbelių stotelėje popieriaus lape apvedžiojo savo rankeles, iš kurių suklijavo klasės Draugystės medį. Pasaulio pažinimo stotelėje reikėjo prisiminti, kokioje šalyje gyvena, Lietuvos prezidentę, savo mokyklos pavadinimą. Linksmiausia buvo muzikos ir šokių stotelėje, kur vaikams reikėjo padainuoti dainelę, pašokti „Ančiukų“ šokį. Sunkiausia – taisyklių stotelėje, kur „krikštatėviai“ supažindino su gražaus ir gero elgesio taisyklėmis. Vyresnieji draugai ragino mažesniuosius jas pakartoti, įsiminti ir prisiekti.

    Pelėdos, akylai stebėjusios pirmokų darbą, padovanojo talismaną - šypsenėlę. Jos pažadėjo, kad talismanas neš mokiniams įdomias užduotis ir padės mokytojai stebėti vaikų klaidas bei elgesį. Paklausiusios  draugų, mokytojų nuomonės, pelėdos nutarė, kad vaikai puikiai atliko užduotis ir todėl priimami į Mokslo žinių šalį – mokyklą. Mokytojos ir vyresnieji vaikai palinkėjo sėkmės ir palydėjo pirmokus į klasę. 

    Šįmet į penktą klasę susirinko gausus būrys mokinių. Jie iki pat lapkričio mėnesio bėgiojo po įvairius kabinetus, taip ir neįgiję pilnateisio penktoko statuso. Šią klaidą teko ištaisyti dešimtokams. Taigi lapkričio viduryje įvyko krikštynos. Ryte penktokai pasimankštino, pavalgė manų košės, jiems buvo uždėti skiriamieji ženklai. Po pamokų mokinių ir jų auklėtojos laukė įvairios užduotys: reikėjo lįsti pro kėdes, gracingai vaikščioti siauru suoleliu, šokti ant vis mažėjančio laikraščio plotelio. Buvo išbandytas stiprumas ir ištvermingumas. Mokiniai atliko logines užduotis, piešė portretus, skaitė priesaikos tekstą. Auklėtoja nupiešė klasės herbą ir jį pakomentavo. Atlikus visas užduotis, penktokams buvo įteikti pažymėjimai su krikšto vardais.

1&5 krikštynos