Pradžia

Įrašai

Inkilų kėlimo diena

Inkilai    Įsibėgėjęs pavasaris atsinešė ir daugybę darbų darbelių. Visa tai puikiai supranta jaunieji miško bičiuliai. Padedami technologijų mokytojo Virginijaus Kaušakio bei kitų mokyklos darbuotojų, Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniai pagamino ne vieną dešimtį inkilų zylėms.

    Lentų tokiam sumanymui parūpino Kupiškio miškų urėdija. Kovo 24-ąją mokiniai vyko į mišką kelti inkilų. Artimus ryšius su jaunaisiais miškininkais palaikantis Skapiškio girininkijos girininko pavaduotojas Rolandas Pekarskas vedžiojo aktyviausius „Gamtos žvalgų“ būrelio narius po Tvirų mišką, rodė, kaip tinkamai reikia iškelti inkilus, kokiu atstumu galima juos kabinti.

    Ne vieną kilometrą sukorė gamtininkai, kol sukabino 27 inkilus. Teko brautis pro tankius brūzgynus, klampoti pažliugusiomis linijomis, kliūti už suverstų šakų kirtavietėse, kartais net išsitiesti visu ūgiu. Bet diena buvo saulėta ir šilta, nuotaika puiki. Smagu buvo pamatyti genio iškaltą uoksą, pirmąsias žibuokles, net skraidantį geltoną drugelį.

    Girininko pavaduotojas pateikė ir praktinių užduočių: su kartimi peršokti upelį, atpažinti medžius, kol jie dar be lapų. Sunkiausiai sekėsi surasti uosį. Beje, uosio tema bus pagrindinė rajoniniame konkurse.

    Ir kokia gi išvyka be laužo ir jame kepamo maisto?.. Naudingai padirbėję, jaunieji miškininkai dar kiek laiko smagiai klegėjo prie laužo, iki soties prisikirtę dūmais kvepiančių bulvių ir dešrelių.

Inkilai