Pradžia

Įrašai

Kalėdinė mokykla

Kaledine Mok  Gurgžda po kojomis akinančiai baltas sniegas. Sidabrinės sniego adatėlės rūpestingai siuva žemei  baltą rūbą... Tai nuostabiausias  metas, pripildytas džiugaus bruzdesio, ieškant mielų dovanų artimiesiems, mąstant, kuo papuošti eglutę...

   Dar žiemos pradžioje,  kaip ir visos  rajono mokyklos,  mūsų mokykla   gavo  kvietimą–užduotį  pagaminti žaisliukus eglutei  bei  dalyvauti rajoninėje  mokinių kūrybinių darbelių parodoje  „Žaisliukas eglutei“.    Žaisliukų gaminti mielai rinkosi  penktos klasės mergaitės. Aktyviausios  buvo  Dovilė Vilimaitė,  Karolina Vilimaitė,  Aistė Peciukonytė.  Netrukus  susidomėjo ir  Aušra Pačebutaitė, Gabija Petrauskaitė,  Sandra  Lapeikytė, Neringa Rudokaitė, Evelina Talaišytė,  Ernesta Rimskytė. Džiaugėmės  berniukų  Donato Lapeikio ir  Aurelijaus Čepėno  sukurtais žaislais.  Kruopščiu darbu prisidėjo ir  7 klasės mokinė  Skirmantė Baltrušytė.  Žaisliukų  gamybai  naudotos  labai paprastos priemonės: polietileno plėvelė, audinio atraižos, siūlai , karoliukai, juostelės, spalvoti  dažai, karšti  klijai ir kt.  Išradingumo bei  kūrybos paslaptis mokiniams  atskleisti  padėjo  technologijų  mokytoja   Regina Stanienė. Visi  pagaminti žaisliukai  buvo išvežti  į rajoninę  parodą, vykusią  Kupiškio  P. Matulionio  progimnazijoje.  Iš parodos į mokyklą  parvežti žaisliukai puošė technologijų kabinetą,  o  per žiemos atostogas padabins eglutes mokinių namuose, džiugins ir primins malonias kūrybines akimirkas.

 

   Mūsų mokyklos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame konkurse – parodoje „Angelų miestas“. Darbai, pateikti parodai,  buvo  nulipdyti, numegzti, išdrožti, išskutinėti tradiciniais ir moderniais raštais bei piešiniais, papuošti kita technika. Keletas darbelių  buvo atrinkti ir iškeliavo į Vilniaus lietuvių namuose (Dzūkų g. 43) organizuotą parodą.

 

   Pradinukai, kaip ir vyresnių klasių mokiniai, šventėms stengėsi papuošti mokyklą. Tam puikiai tiko kalėdinės puokštės. O jos buvo pačios įvairiausios: apsnigtos dirbtiniu sniegu, papuoštos pačių darytais žaisluliais. Pačios gražiausios, pareikalavusios daug lauko ir kantrybės, papuošė savivaldybę bei miškų urėdiją. Kalėdinio rytmečio metu puokščių autoriai apdovanoti padėkomis ir sulaukė netikėtų siurprizų.

   Laukdami Kalėdų švenčių, jaunieji miško bičiuliai, būrelių „Gamtos žvalgai“ bei „Gamtos bičiuliai“ nariai, nusprendė papuošti mokyklą  išradingomis puokštėmis. Ypač gausiai dalyvavo aštuntokai. Prie jų prisidėjo šeštos bei septintos klasių mokiniai, pradinukai. Norą dalyvauti parodėlėje išreiškė ir dešimtokė Laura.  Gražiausios puokštės iš kiekvieno būrelio (A. Sriubiškio, 8 kl., ir sukurtos šeštokių bei pradinukų) buvo eksponuojamos Kupiškio savivaldybėje bei Kupiškio urėdijoje. Už puokštes gautos  Kupiškio rajono savivaldybės padėkos, pasirašytos  mero J. Jaručio.

Kalėdinė mokykla'12