Pradžia

Įrašai

„Anapus ribų“

Beyond    Nuo gegužės 13 dienos mūsų mokyklos 5–8 klasių mokiniai dalyvauja neformalaus ugdymo projekte ,,Beyond Limits“ („Anapus ribų“).

   Gegužės 15 d. pas mus į mokyklą atvyko keturi užsieniečiai studentai: aštuoniolikmetis Douglas Ferreira iš Brazilijos, 21-erių Yiji Wang iš Kinijos, aštuoniolikmetė Vaishali Singh Solanki iš Indijos ir 30 m. Jenny Angelica Florez Adames iš Kolumbijos. Užsieniečiai veda labai įdomias netradicines pamokas ir užsiėmimus, supažindina mokinius su skirtingų kultūrų panašumais ir skirtumais. Vienas svarbiausių gebėjimų, kuriuos ugdosi mokiniai, – tai bendravimas anglų kalba.

  Net nepastebėjome, kaip atėjo mokslo metų pabaiga. Kartu baigėsi ir projektas „Beyond the limits“(„Anapus ribų“). Mokyklos mokiniai ir svečiai susirinko Skapiškio kultūros namuose į mokslo metų pabaigos renginį, kuriame dalyvavo ir minėto projekto koordinatorius iš Vilniaus Kasparas Jakštonis. Jis padėkojo mūsų mokyklai už aktyvų dalyvavimą projekte. Po to projekto dalyviai užsieniečiai dėkojo mūsų mokyklos mokiniams, šie – užsieniečiams. Jiems buvo įteikti maži suvenyrai bei  užsieniečių pamėgtas  lietuvių tradicinį saldumynas – šakotis.

  Džiugu, kad į tokią nedidelę mokyklą kaip Skapiškio pagrindinė mokykla turėjo galimybę atvažiuoti keturi nuostabūs, komunikabilūs studentai iš skirtingų pasaulio kampelių.  Mokyklos koridoriai skambėjo nuo angliškų pasisveikinimų. Pirmos projekto savaitės susitikimai praėjo labai smagiai. Buvo įdomu klausytis, kaip kitų valstybių atstovai kalba angliškai, pasakoja apie savo tėvynę, dalijasi įspūdžiais apie Lietuvą. Užsieniečiai vedė labai įdomias netradicines pamokas ir užsiėmimus, supažindino mokinius su įvairių kultūrų skirtumais ir panašumais.

  Antra ir trečia savaitės prabėgo dar greičiau nei pirmoji. Mokiniai su nekantrumu laukė paskaitų ir užsiėmimų. Svečiai mokė mokinius rašyti, skaityti, prisistatyti ir pasisveikinti indų bei kinų kalbomis. Buvo vedamos įvairios paskaitos apie profesijos pasirinkimą, svajonių siekimą ir įgyvendinimą, pasitikėjimą ir tikėjimą savimi. Svečiai nuolat skatino mokinius kalbėti angliškai, reikšti emocijas ir savo nuomonę, stengdamiesi prakalbinti net pačius tyliausius ir droviausius. Tačiau labiausiai mokinius džiugino indų ir brazilų tautinių šokių pamokėlės, įvairūs linksmi ir išradingi žaidimai, netradiciniai jogos užsiėmimai.

  Mokiniams projektas „Beyond the limits“(„Anapus ribų“) buvo labai naudingas. Jie galėjo praplėsti savo akiratį, susipažinti su įvairių šalių kultūromis, istorija, formuoti užsienio kalbos įgūdžius ir juos patobulinti. Užsieniečiai  paskatino mokinius  domėtis įvairiais pasaulio kraštais, neapsiriboti  savo  šalimi, išnaudoti visas galimybes. 5-8 klasių mokiniai džiaugiasi, kad galėjo dalyvauti tokiame projekte, kuris suteikė ir daug gerų emocijų, ir naudingų praktinių dalykų, naujų atradimų bei potyrių.

Beyond limits