Pradžia

Įrašai

JMB stovykla prie Notigalės

JMB_N   Rugpjūčio 22–23 dienomis Prie Notigalės ežero iškylavo rajono jaunieji  miško bičiuliai. Tokių  išvykų mokiniai visada nekantriai laukia. 

   Kartu su mokytojomis N.Greibuviene ir G.Sriubiškiene ten stovyklavo ir Skapiškio būrelių „Gamtos žvalgai“ ir „Gamtos bičiuliai“ nariai.

   Pirmąją stovyklos dieną rajono jaunieji miško bičiuliai kūrėsi: statėsi palapines, rinko malkų laužui, kūrė elgesio miške taisykles, bičiuliavosi su kitų mokyklų vaikais. Po pietų Biržų regioninio parko vyresn. specialistė R. Ulinskienė dienos žygio metu supažindino su Notigalės telmologinio draustinio retesniais augalais. Vaikai pamatė net keturis ežerus. Žygis truko apie tris valandas. Vakare vaikų laukė sportinės varžybos. Reikėjo įveikti įvairias gamtines kliūtis: pereiti rąstais neįkritus į vandenį, peršokti per griovį pasinaudojant kartimi, pataikyti į lanką su pagamintomis ietimis, pastatyti palapinę. Po varžybų truputį pailsėję, ištvermingiausi ir atkakliausi išsiruošė į naktinį žygį. Vaikus vedė ilgametis jaunųjų miško bičiulių kuratorius V. Stapulionis. Naktiniame žygyje teko klampoti pelkėmis,  bristi per purvą, net įklimpti. Tačiau geros nuotaikos nesugadino jokios kliūtys. Purvini, šlapi, pavargę, tačiau linksmi žygeiviai grįžo į stovyklą.

   Kitą dieną vyko orientacinės varžybos. Po pietų vaikai sutvarkė stovyklavietę, pasidalijo patirtais įspūdžiais ir išvyko į namus.

JMB-Notigale