Pradžia

Įrašai

Apie dr. A.Vasiliauskienės knygą ir malonius siurprizus

Vasiliauskiene   Gegužės 23 dieną penktokai, jų auklėtoja Nijolė Bagdonavičienė ir mokyklos direktorė Birutė Zaborskienė apsilankė dr. Aldonos Vasiliauskienės sodyboje.

   Į sodybą kiek vėliau atvyko ir miestelio seniūnas Valdas Juškevičius.         

   Dr. A. Vasiliauskienė įdomiai papasakojo apie jos religinius, kultūrinius ryšius su  Ukraina, daugiau dėmesio skirdama  Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino įkūrimui Lietuvoje. Pasidžiaugė ką tik Romoje išleista  mokslo  monografija „Vasilijaus Zinko studija „Sesuo Rafaila“ : istorinis biografinis kontekstas, moksliniai komentarai ir teologinė terminologija“.

  Šios knygos autorė papasakojo apie sudėtingą aštuonerių metų darbą:   apie tai, kaip medžiagos ieškojo Ukrainos bibliotekose, archyvuose, muziejuose, kiek teko tartis su istorikais, religijotyrininkais. Tuo tikslu net dvejus metus daktarė  dirbo Lvovo nacionaliniame Ivano Franko universitete. Vartydami 680 puslapių  knygą, mokiniai matė  joje daugybę datų, pavardžių, stebėjosi mokslininkės darbštumu ir užsispyrimu. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su istoriko, tyrinėtojo darbu, jie suprato, kad, norint  parašyti mokslinę knygą, reikia daug dirbti  ir turėti kantrybės.

  Mokiniai, paskatinti dr. A. Vasiliauskienės,  apžiūrėjo parodos „Pažintis su Ukrainos kultūra“ eksponatus, tarėsi dėl Koplytstulpio priežiūros.  Tačiau ypač nustebo, kai ji visiems padovanojo po dėžutę „vaistų“ „Miserikordinas“. Tik jas atsidarę, suprato, kad tai ne įprasti vaistai, o gražus  vėliavos spalvų rožinis su Dievo gailestingumo paveikslėliu ir maldele. Dėžutėje rado net  aprašą,  kaip tuos „vaistus“  vartoti. Ši dovanėlė tikrai buvo netikėtai malonus siurprizas ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

 Išsamiau apie šį susitikimą galima paskaityti  „Lietuvos aido“ laikraštyje   (2014-06-03 Nr. 124-126), esančiame  mokyklos bibliotekoje, arba čia.