Pradžia

Įrašai

Akcija „Ukraina – mes su tavimi“

RasUkr   Pirmąją rugsėjo savaitę mokykloje vyko renginys, skirtas palaikyti Ukrainos kovai su kaimyninės Rusijos agresyvia politika.

   Rugsėjo 3 dieną mokiniai ir mokytojai, susirinkę choreografijos salėje, klausėsi istorijos mokytojos Rasos Kaušakienės pasakojimo apie tai, kokį ginkluotą konfliktą tikslinga vadinti karu, ką veikia pasaulio politikos lyderiai, kad pasaulis išsaugotų taiką tarp dviejų didžiausių Europos valstybių. Mokytoja palinkėjo, kad mokiniams gyvenime netektų patirti, pasak vieno mokinio, didesnės baimės už  mokytojos batelių kaukšėjimą ar kontrolinio darbo laukimą.

   Į renginį pakviesta viešnia dr. Aldona Vasiliauskienė pasidalijo įspūdžiais iš kelionės po Ukrainą, papasakojo apie padėtį Donecke - tūkstančio rožių mieste. Šiame mieste jai teko lankytis prieš devynerius metus Tarptautinės ukrainistų asociacijos kongrese. Jau tada Donecke buvo labai juntama rusifikacija, statomos cerkvės, naikinamos tautinės vertybės pasitelkiant religiją. Nors paminklas tautos vienytojui, poetui, kovotojui dėl tautos laisvės Tarasui Ševčenkai mieste nebuvo nugriautas, kitoje gatvės pusėje, pasak prelegentės, stovėjo keturis kartus didesnis paminklas Leninui. Mokslų daktarei Aldonai Vasiliauskienei teko dirbti ir Lvove. Ten dabar daug pabėgėlių iš Luhansko, kurie traukiasi į Lvovą, Kijevą, jų yra ir Lietuvoje. Viešnia pakvietė visus melstis už Ukrainą. Ji teigė, kad tauta, kuri tiki Dievą, džiaugiasi savo tautiniu kostiumu, gali būti sužlugdyta fiziškai, bet dvasiškai ji nežlugs.