Pradžia

Įrašai

Neatlygintina kraujo donorystė – visų mūsų rūpestis

KrD    Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kraujas – pagrindinis gyvybės šaltinis, jį gamina tik žmogaus organizmas. 

   2015 m. rugsėjo mėnesį Nacionalinis kraujo centras kartu su Visuotine Ukrainos jaunimo visuomenine organizacija „Širdis prie širdies“ paskelbė tarptautinį piešinių konkursą „Kraujas gyvybės vardan“. Konkurso tikslas -  pakviesti jaunimą kūrybiškai pažvelgti į neatlygintiną kraujo donorystę, pilietiškumą ir pagalbą vieni kitiems, sudarant galimybę savo idėjas išreikšti piešiniais.

   Mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai nusprendė dalyvauti šiame konkurse. Su mokiniais buvo kalbama apie tai, kad Lietuvoje vis dar egzistuoja kraujo donorystės problema. Nors esama daug neabejingų žmonių, aukojančių kraujo, tačiau ne visada jo pakanka. Su šia problema gali susidurti kiekvienas iš mūsų.

   Biologijos mokytoja Rita Totorienė pamokų metu mokinius supažindino su kraujo sandara, aptarė kraujo funkcijas, kalbėjo apie kraujo donorystės svarbą. 10 klasės mokiniai rinko informaciją apie kraujo sudėtį, jo svarbą, donorystės problemą Lietuvoje ir pasaulyje. O dailės mokytoja Lina Riaubienė su 5-10 klasių mokiniais  kūrybiškai pažvelgė į kraujo donorystės temą ir atskleidė ją  mokinių piešiniais.

   Lapkričio 13 d. mokyklos choreografijos salėje vyko renginys „Kraujas gyvybės vardan“. Choreografijos salės erdvėje buvo surengta 5-10 klasių mokinių piešinių paroda. Renginio pradžioje vyko slaptas balsavimas. Suskaičiavus balsus, išaiškėjo geriausių ir įdomiausių darbų dešimtukas. Šie mokinių kūrybiniai darbai keliaus į tolimesnį piešinių konkurso etapą.

   Renginio metu 10 klasės mokiniai Skirmantė Baltrušytė ir Gintas Tuska mokyklos bendruomenei pateikė  surinktą informaciją apie kraujo sandarą, funkcijas ir donorystės svarbą. Žiūrėjome vaidybinių situacijų filmą, diskutavome, kodėl svarbu žinoti ir suprasti, kaip padėti vieni kitiems, dovanojant savo kraują. Patys aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti padėkomis.

   Šis projektas buvo naudingas ne tik tuo, kad mokiniai gavo išsamios ir aktualios informacijos, bet ir tuo, kad buvo ugdoma pagarba žmogaus gyvybei, noras pagelbėti bendraamžiams. Tai priminė mums, jog neatlygintina kraujo donorystė – visų mūsų rūpestis.

Parengė: Biologijos mokytoja Rita Totorienė
Dailės mokytoja Lina Riaubienė