Pradžia

Įrašai

Dalyvavome rajono skaitymo skatinimo konkurse

Sk-Konk   Balandžio 19 dieną Kupiškio P. Matulionio progimnazijoje  vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų 3-4 klasių mokinių skaitymo skatinimo konkursas.

  Jis buvo skirtas rašytojo, gamtininko Selemono  Paltanavičiaus  šešiasdešimtmečiui bei  Bibliotekų metams. Šiais metais, balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, už talentingą  kūrybą vaikams rašytojui S. Paltanavičiui įteikta    Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premija. Rašytojo  knygeles  ir kitas geriausias 2015 metų vaikų knygeles, kurias tik galėjo rasti mokyklos ir miestelio bibliotekoje, skaitė visi trečios klasės mokiniai bei kitų klasių skaitytojai. Į rajoninį konkursą vyko Titas Bakanas, Mantas Juzėnas, Brigita Meilutė, Rugilė Rimavičiūtė, Dovydas Uldukis, Evelina Žiaugrytė. Jie parengė reklaminį S. Paltanavičiaus kūrybos pristatymą pagal  pasaką „Dovana“  iš knygelės  „Ir aš turiu saulutę“. Vaikai su malonumu  ieškojo informacijos enciklopedijose, žodynuose  ir internete, kūrė pasakojimą pagal duotą pabaigą iš S. Paltanavičiaus pasakos „Namai beržyne“ ( knyga „Tai mes, pelės!“). Skaitymo sklandumą ir išraiškingumą bei teksto suvokimą komisija tikrino, davusi  užduotį  garsiai perskaityti S. Paltanavičiaus pasakos „Kartą gyveno katės“ ištrauką  ir atsakyti  į pateiktus klausimus. Taip pat komandoms reikėjo išspręsti kryžiažodį, sudarytą iš akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikiškų knygų penketuko herojų gyvenimo.

  Komandų  pasirodymus ir gebėjimus vertino komisija, kurią sudarė Kupiškio r. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji  specialistė Irena Mockuvienė ir L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos bibliotekininkės Jolanta Glemžienė ir Renata Petrusevičienė.

   Greitai prabėgo laikas. Trečiokai, daug sužinoję ir išmokę, džiaugėsi  konkurse užimta   trečia vieta. Visus  konkurse dalyvavusias komandas vertinimo komisija   apdovanojo diplomais ir  saldžiomis dovanėlėmis.

   Mokinius konkursui ruošė mokytoja Dalia Petrulytė ir bibliotekininkė Regina Stanienė.

   Apie šį konkursą skaitykite laikraštyje „Kupiškėnų mintys“ (2016 m. balandžio 23 d. Nr. 46, straipsnis „Paneigė mitus, kad vaikai neskaito“).