Pradžia

Įrašai

Verslumo ir profesijų savaitė

KarjSav    Kovo 14-18 dienomis mokykloje vyko įvairių renginių, susijusių su verslumu ir profesijomis. Tai jau tapo kasmetine tradicija.

  Kovo 16 dieną, ilgųjų pertraukų metu, choreografijos salėje šurmuliavo beveik visi mokyklos mokiniai ir mokytojai – ten vyko „Amatų mugė“. Džiugu, kad kasmet joje netrūksta naujovių. Mokiniai už simbolines kainas pardavinėjo savo  žaislus, rankdarbius, papuošalus, konditerijos gaminius. O antros klasės mokinės net atidarė grožio saloną, kuriame lakavo nagus, darė makiažą.

  Visi mokyklos mokiniai rinko savo svajonių profesiją. Išsiaiškinta, kad populiariausia tarp berniukų - ūkininko profesija, o tarp mergaičių – kirpėjos ir mokytojos.

  Kovo 18 dieną mokykloje lankėsi Kupiškio jaunimo darbo biržos vyresnioji specialistė  Milda Kučinskė. Ji skaitė paskaitą apie profesijų pasirinkimą. O Kupiškio Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Dovilė Šukytė kalbėjo apie fizinę ir psichinę sveikatą darbe.  Apie savo pasirinktą profesiją pasakojo Skapiškio miestelio vaistininkė  Judita Jankevičienė. Ji trumpai apibūdino savo darbo specifiką, džiaugėsi, kad vaistininke dirba net 40 metų. Taip pat svečiuose buvo aplinkos apsaugos agentūros atstovai: Gaudentas Baikauskas ir Gytas Stukas. Iš jų pasakojimo buvo aišku, kad šios profesijos žmonės labai myli gamtą ir gyvūnus, taip pat labai daug apie juos žino. Visus nustebino baudų, skiriamų už padarytą žalą gamtai, dydžiai. Vaikai domėjosi žvejų bilietais, teiravosi, kokias žuvis šiuo metu draudžiama gaudyti.

                                                                                         Oksana Morkvėnienė
                                                                                         Regina Mačionienė