Pradžia

Įrašai

Rajoninė JMB stovykla prie Notigalės ežero

Notigale-16    Birželio 8-9 dienomis Kupiškio rajono jaunieji miško bičiuliai stovyklavo prie Notigalės ežero. Mūsų mokyklai atstovavo bene gausiausias būrys – net dvidešimt trys 3 – 10 klasių mokiniai.

Juos lydėjo būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovė G. Sriubiškienė ir „Gamtos žvalgų“ vadovė N. Greibuvienė.  Dalyviai iš šešių  rajono mokyklų statė palapines, rašė elgesio miške taisykles. Bene įdomiausia jiems buvo eiti į žygius.

 Pirmąją stovyklavimo dieną buvo surengtas žygis į pelkes. Apie retus pelkės augalus išsamiai papasakojo Biržų regioninio parko specialistė R. Ulinskienė. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo saulašares, kiminus, vaivorus, žydinčias spanguoles. Išvydo ir atokaitoje besišildančią  nuodingąją gyvatę angį. Visa tai reikėjo nufotografuoti, nes buvo paskelbtas geriausios nuotraukos  urėdijoje konkursas. Mokiniai dalyvavo didžiajame žygyje apie Notigalės ežerą, apėjo Vištakojį, Dvikelnį, ir dar vieną pelkės ežerėlį, maudėsi jų šiltame vandenyje. Prieš tai išmėgino pelkės klampumą, kartais susmigdami net iki pažastų. Gerai, kad visus saugojo patyręs vedlys  -  Kupiškio urėdijos miškotvarkos inžinierius V. Stapulionis.

 Sukorę apie 5 kilometrus pelke, žygeiviai pavakare sugrįžo į stovyklavietę. Joje visų laukė ant laužo virta košė ir kakava. Po trumpo atokvėpio mokiniai dalyvavo sportinėse rungtyse, mokėsi pasigaminti neštuvus, surasti ir atpažinti vaistinguosius augalus, suteikti pirmąją pagalbą įkandus gyvatei ar gavus saulės smūgį.

  Jau vėlai vakare suliepsnojo didelis stovyklos laužas, kuris tapo ne tik šviesos, šilumos šaltiniu, bet ir vienintele priemone apsiginti nuo įkyriųjų muselių. Stovyklautojai gaminosi iešmus, žarijose kepė dešreles ir lašinukais įdarytas bulves.  O naktį užėjęs lietus patikrino, ar  palapinės buvo pastatytos kokybiškai.

  Kitos dienos rytas prasidėjo pusryčiais ir pasiruošimu kitam žygiui. Šį kartą buvo pasirinktas maršrutas, vedęs prie Lėvens ištakų. Grįžus dar teko spręsti kryžiažodžius tema „Ežys“.

 Po pietų buvo apibendrinta dviejų dienų stovyklos veikla, išsakyti pastebėjimai, nuleista JMB sambūrio vėliava. Kitąmet  pažadėjome  susirinkti vėl.

Notygalė-2016