Pradžia

Įrašai

Panevėžio lėlių vežimo teatras mūsų mokykloje

LT    Lapkričio 16 dieną mūsų mokykloje viešėjo unikalusis Panevėžio lėlių vežimo teatras. Viešnagės tikslas buvo, naudojant profesionalaus teatro elementus, formuoti vaikų asmenines bei moralines vertybes, plėsti akiratį, nukreipti dėmesį nuo virtualaus pasaulio.

JG, pradinių klasių, 5 – 8 klasių mokiniai, žiūrėdami filmuką ir klausydami pasakojimo, susipažino su keliaujančio lėlių teatro istorija, jo aktoriais, spektakliais, jų scenografija. Labai smagu buvo žiūrėti ištrauką iš spektaklio „Trys lokiai“. Tik gaila, kad pačioje įdomiausioje vietoje jis nutrūko... Tačiau taip buvo paskatinta apsilankyti teatre ir pamatyti, kuo baigsis ši  nuotaikinga istorija.

  Paskui aktorės vėrė lagaminus ir demonstravo skirtingomis technikomis pagamintas lėles iš gerai žinomų pasakų. Norintieji galėjo pasimokyti jas valdyti, o drąsiausieji net pamėgino suvaidinti su jomis spektaklio ištrauką. Išvydome net garsiąją rusų dainininkę Alą Pugačiovą vaizduojančią didžiulę lėlę. Padedant net trims pagalbininkams, ji smagiai sudainavo savo garsiąją dainą „Karaliai viską gali“.

  Atmintyje išliks ne tik žavios marionetės, lazdelinės, pirštininės, šešėlinės ir kitos lėlės, nuostabios vaidinto spektaklio dekoracijos, bet ir ekrane matyti pailsę, suplukę arkliukai, kantriai traukiantys lėlių teatro vežimą. Apie teatro stebuklą primins ir mokyklai padovanota pagalvėlė bei magnetukas su vienintelio tokio teatro Europoje, ne kartą pelniusio ir tarptautinį pripažinimą, simbolika.

mokytoja Auksė Jankevičienė 

Panevėžio lėlių teatras