Pradžia

Įrašai

Viena ekskursija, bet dviejų mokyklų draugystė trijuose edukaciniuose užsiėmimuose

Vl-0  Vasario 24 d. Skapiškio pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokiniai su fizikos mokytoja Rita Totoriene ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos 7-8 klasių mokiniai su dailės mokytoja Lina Riaubiene vyko į Vilnių.

Kelionės tikslas buvo susipažinti ir drauge dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Pirmiausiai mokiniai apsilankė pagrindinėje Lietuvos šventovėje – Vilniaus katedroje. Katedros požemiuose vyko edukacinė pamoka ,,Tamsieji požemių labirintai“. Gidė sudomino mokinius požemių paslaptimi, sudarė dvi grupes, kurioms skyrė užduotis. Mokiniai tapo tikrais tyrėjais. Jie keliavo tamsiais požemių labirintais pasišviesdami žibintuvėliais, atliko užduotis ir, klausydami gidės, tyrinėjo požemių paslaptis. Sužinojo apie katedros požemiuose palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis, susipažino su kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija, seniausia Lietuvoje freska ir archeologiniais radiniais.

  Po paslaptingos kelionės požemiais mokiniai aplankė Vincento van Gogo multimedijos parodą. Multimedijos paroda „Van Gogh. Life in Art“ – unikali galimybė kitaip pažvelgti į įstabią vieno žinomiausių pasaulio dailininkų kūrybą. Per savo neilgą kūrybinę karjerą Vincentas van Gogas sukūrė neįtikėtinai daug vertingų kūrinių – daugiau nei 850 drobių ir bemaž 1300 darbų popieriuje. Skambant klasikinei muzikai, didžiuliuose ekranuose mokiniai išvydo apie 400 dailininko paveikslų ir patys prie molberto mėgino tapyti garsiąsias saulėgrąžas.

  Po įspūdingos parodos mokiniai apsilankė Energetikos ir technikos muziejuje, kuris yra įsikūręs pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. Muziejus išsiskiria tuo, kad jame autentika derinama su šiuolaikinių mokslo muziejų ekspozicijomis, mokslinėmis atrakcijomis.

  Mokiniai sužinojo daug nauja. Vyresnieji pasitikrino fizikos žinias. Viskas buvo labai įdomu - nuo seniausios garo mašinos iki naujausių mokslinių atradimų. Labiausiai mokinius sudomino interaktyvios ekspozicijos ir eksponatai, pristatantys pagrindinius fizikos reiškinius. Mokiniai turiningai praleido laiką, mėgavosi interaktyviomis mokslo bei senovinių automobilių ekspozicijomis. 

   Į Kupiškį sugrįžome jau sutemus, bet pilni įspūdžių.

Vl-1

Vl-2

Vl-3