Pradžia

Įrašai

Viena diena su Krašto apsaugos savanoriais

KASP    Lapkričio 23 dieną su mūsų mokyklos 4-10 klasių mokiniais susitiko KASP Kupiškio kuopai kariai.

Į mokyklą atvyko kapitonas Boris Gembickij, kapitonas Audrius Šulnis, vyresnysis eilinis Laimis Puciata ir eiliniai Marius Murauskas bei Gytis Peciukonis. Iš jų net trys savanoriai – buvę mūsų mokiniai.

  Kapitonas Boris Gembickij teigė, kad šiandienos Lietuvos kariuomenė – tai motyvuota kariuomenė, pasirengusi ginti šalį kartu su visa tauta ir sąjungininkais, sėkmingai dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais. Svečias supažindino su KASP struktūra. Buvo įdomu sužinoti, kad Lietuvos kariuomenėje yra Sausumos pajėgos, Karinės oro pajėgos, Karinės jūrų pajėgos ir Specialiųjų operacijų pajėgos. Svečias nurodė net 7 priežastis, dėl kurių verta tapti kariu. Suprantamai išdėstė tarnybos būdus.

  Po to savanoriai supažindino mokinius su ginklais, naudojamais Lietuvos kariuomenėje. O smagiausia susitikimo dalis buvo mini pratybos. Jos vyko lauke. Mokiniai pasiskirstė į komandas,  jiems buvo išdalytos veido apsaugos priemonės ir ginklai. Kiekviena komanda turėjo savo vadą (savanorį).

  Šis susitikimas mokiniams labai patiko, nes buvo emocingas ir įdomus.

Socialinė pedagogė Rita Kiaulėnienė