Pradžia

Įrašai

Saugos pratybos mokykloje

PriesgaisrS    Ne pirmus metus mūsų mokyklos mokiniai sulaukia svečių iš Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Šį kartą ugniagesiai gelbėtojai organizavo pratybas su evakuacija iš uždūmintų patalpų.

Iš pradžių įvyko mokinių susitikimas su minėtos organizacijos vadovais. Visiems susirinkusiesiems buvo  primintos saugaus elgesio prie vandens telkinių taisyklės, o vyresnieji buvo supažindinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, jai keliamais reikalavimais ir galimybe ją įgyti.

  Mokiniams grįžus į klases, po kurio laiko suskambo trys ilgi skambučiai. Tai  buvo sutartas perspėjimo apie ekstremalią situaciją signalas. Laiptinėse pasklidę dūmai kėlė realios grėsmės įspūdį. Visi mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai sparčiai, bet tvarkingai paliko mokyklos patalpas ir rinkosi buvusio vaikų darželio kieme.

  Atsakingas už civilinę saugą mokytojas V. Kaušakys paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir  pranešė  apie susidariusią padėtį. Pirmieji į pagalbą atskubėjo Skapiškio ugniagesiai, po jų – Alizavos komanda. Jie surado vandens rezervuarus, tačiau be reikalingos įrangos eiti į uždūmintas patalpas negalėjo. Tuo užsiėmė po kurio laiko atvykę ugniagesiai gelbėtojai iš Kupiškio. Iš patalpų buvo išvestos dvi „sužeistos“ ir  „apsinuodijusios dūmais“ mokyklos darbuotojos. Mokyklos darbuotojai „bandė jas gaivinti”. Iš mokyklos pastato ugniagesiai išnešė ir du „žuvusiuosius“.

  Pratybas stebėjo mokiniai. Kiek vėliau svečiai pademonstravo galingą įrangą ir priemones, naudojamas gelbstint sužeistuosius. Žiūrovai savo akimis galėjo pamatyti, kaip karpomas automobilis ir gelbėjami jame įstrigę žmonės.

Mokytoja N. Greibuvienė

Pr. Saugos pratybos 2017