Pradžia

Įrašai

Literatūrinė valandėlė su rašytoju Tomu Dirgėla

TD    Spalio 10 dieną mūsų mokykloje vyko susitikimas  su jaunu, talentingu ir vaikų pamėgtu rašytoju Tomu Dirgėla. Susitikime dalyvavo 1 - 6 klasių mokiniai.

  Rašyti eilėraštukus Tomas pradėjo dar besimokydamas pradinėse klasėse.  Pirmąją  ir kol kas vienintelę suaugusiems skaitytojams skirtą knygą  „O, tempora!“ išleido studijų metais (2013 m.). Netrukus pasirodė trijų knygelių serija „Domas ir Tomas“.  Knyga  „Apie raganą   Šiokiątokią“ buvo apdovanota Aldonos Liobytės premija už  reikšmingiausią 2014 metų debiutą, ši  knyga pripažinta stilingiausiai iliustruota knyga (dailininkė Dalia Karpavičiūtė), be to, 2015 metais „Metų knygos“ rinkimuose ji  pateko  į 5 geriausių vaikams skirtų knygų penketuką. Knygelės „Išklerusio autobuso detektyvas“ pradžioje  yra rimtas įspėjimas skaitytojams: „Prilaikyk pilvą, kad neplyštų iš juoko“. Rašytojo nuomone, pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas.

  Į susitikimą rašytojas atvyko geros nuotaikos, daug  juokavo, linksmai  pristatė knygeles, skaitė iš jų ištraukas pats, kvietė paskaityti ir vaikus. Nuotaikingai  praėjo „spaudos konferencija“ , kurios metu  rašytojas atsakė į mokinių pateiktus klausimus. Atsidėkodami rašytojui įteikėme Padėką bei pirmoko Mariaus su mama padarytą rudeninę puokštę.  

  Susitikimas paliko  neišdildomą įspūdį mokiniams ir mokytojams. Rašytojo Tomo Dirgėlos knygelių vaikai jau ieško bibliotekoje.

Bibliotekininkė Regina Stanienė