Pradžia

Įrašai

Savipagalbos programėlės pristatyme gausybė svečių!

Spx0    Gruodžio 13 d. Skapiškio pagrindinėje mokykloje svečiavosi LR Sveikatos apsaugos ministro padėjėja visuomenės psichikos sveikatos klausimais bei mobilios emocinės savipagalbos programėlės „Pagalba sau“ kūrėja Kristina Medžiaušytė,

teisininkas Matas Mačiulaitis, programos „Kuriu Lietuvai“ programos vadovė Agila Barzdienė, psichologė Valija Šap, „Tavo laiko“ vadovė Gaila Matulytė, Skapiškio bendruomenės pirmininkė Roma Bugailiškienė, bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė.

  Ministro patarėja Kristina pristatė programėlę „Pagalba sau“. Ją galima parsisiųsti į mobilųjį telefoną ir pasinaudoti emocinės pagalbos priemonėmis: nuotaikų barometru, atsipalaidavimui skirtais metodais, pagalbos kontaktais ir pan. Programėlė jau turi apie 6000 vartotojų. Mokiniai pranešėjai pateikė gausybę klausimų ir už iniciatyvumą gavo dovanėlių.

  Psichologė Valija Šap klausė svečių, ar reikia turėti garsius tėvus ar įtakingų draugų, kad jauni žmonės galėtų užimti svarbias pareigas? O šie patikino kilę iš nedidelių miestelių, paprastų šeimų ir daug dalykų gyvenime pasiekę savo jėgomis, turėdami tikslų ir nuosekliai keliaudami jų link. Pašnekovai sutartinai tvirtino, jog niekur nėra taip gera kaip gimtinėje: gali save realizuoti, dirbti mėgstamus darbus, užsidirbti, padėti kitiems, kurti mūsų valstybės gerovę. Tik svarbu išmokti užsienio kalbų, išmėginti save studijuojant ar dirbant kitose šalyse ir įgytą patirtį pritaikyti savo šalyje.

  Daug klausimų sulaukė Matas apie  iniciatyvą „Cool‘ūkis“ (www.coolukis.lt ). Jis drąsino nebijoti pradėti verslą, suburti komandą, įgyvendinti savo idėjas. Matas taip pat tikino, jog šiandieniniame pasaulyje nebūtina dirbti pagal specialybę, dažnai darbo rinka veikia nebe kopėčių principu, kai vienoje srityje kylama karjeros laiptais, o voratinklio principu, kai gali keisti darbo pobūdį, persikvalifikuoti, tobulintis.

  Svečius ir organizatorius apdovanojo bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė,  bendruomenės pirmininkė Roma Bugailiškienė, „Tavo laiko“ vadovė Gaila Matulytė.

  Mokiniai renginio metu įsidiegė į mobiliuosius įrenginius ir išbandė savipagalbos programėlės veikimą, sužinojo daug įdomių dalykų, gavo gerų patarimų apie tai, kaip siekti tikslų ir įdomiai gyventi Lietuvoje.

Mokytoja Rasa Kaušakienė

Spx1

Spx2

Spx3

Spx4

Spx5