Pradžia

Įrašai

Gamtamokslinis projektas „Aplinkos įtaka sėklų daigumui“

GP0    2017 metų spalio – lapkričio mėnesiais  pradinių klasių mokiniai vykdė projektą „Aplinkos įtaka sėklų daigumui“. Įsijungti į projekto veiklą pakvietė ir jungtinės grupės vaikučius bei jų mokytoją.

 Pirmiausiai pradinukai išsikėlė projekto tikslą: išsiaiškinti aplinkos įtaką sėklų daigumui ir daigų vystymuisi. Auginti skirtingomis sąlygomis pasirinko pupelių ir žirnių sėklas. Nusprendė stebėti sėklų dygimą ir daigų vystymąsi, o skirtumus fiksuoti lentelėje. Pasižadėjo augalus tinkamai prižiūrėti. 

  Pupeles ir žirnius mokinukai sumanė auginti įvairiame grunte: juodžemyje, durpėse, žvyre, smėlyje, pjuvenose, netgi vandenyje. Išsiskirstė į darbo vietas, pasidalijo sėklas, aptarė, ką su jomis reikės daryti, ir kibo į darbą. Stiklainius su pasėtomis sėklomis padėjo ant palangės, kad pakankamai būtų gaunama šilumos ir šviesos. Stebėjo, kaip dygsta pirmieji daigeliai. Išmatavo daigų aukštį. Stebėjimų duomenis fiksavo lentelėse. Padarė išvadas, kad greičiausiai sėklos dygo smėlyje ir durpėse, o lėčiausiai -  pjuvenose ir juodžemyje. Vandenyje nesudygo. Sparčiausiai daigeliai augo ir vystėsi durpėse ir smėlyje. Pupelių daigai aukštesni ir tvirtesni negu žirnių. Daigai lėtai augo žvyre, juodžemyje, pjuvenose, nes jiems nepakako mineralinių medžiagų.

  Projekto pabaiga buvo gardi. Ketvirtokai visus dalyvius pavaišino pačių išvirta žirnių ir pupelių sriuba.

  Šį projektą 4 klasės mokiniai pristatė lapkričio 21 dieną P. Matulionio progimnazijoje vykusioje rajoninėje konferencijoje  „Gamta šalia mūsų“.

Mokytoja Renata Zabulienė