Pradžia

Įrašai

Skapiškėnai respublikiniame projekte

Str0    Šių metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Jie garsino Šimonis. Kunigas ir poetas A. Strazdas“. Jį sumanė ir vykdė Kupiškio r. Šimonių mokykla.

Projekte dar dalyvavo Karsakiškio (Panevėžio r.), Papilio (Biržų r.),  Kamajų (Rokiškio r.) ir Subačiaus (Kupiškio r.) mokyklos.

   Rugsėjo 25 dieną mūsų mokyklos mokinių komanda kartu su kitomis projekte dalyvaujančių mokyklų komandomis lankėsi prie Šimonių  bažnyčios, Raukštonių, Inkliuzų, Lipkiškių kaimuose, kurie susiję su A. Strazdu, dalyvavo dailės plenere.

  Spalio 15 d. dalyvavome Subačiaus gimnazijoje vykusioje Dainų ir poezijos popietėje. Į ją susirinkusios projekte dalyvaujančios mokyklos rodė kompozicijas, skirtas A. Strazdui. Mūsų mokyklos 6 ir 7 klasių mergaitės – būrelio „KILK“ narės -  atliko kompoziciją „Oi, tu Strazde, Strazdeli...“ Kaip garso operatorius joms talkino septintokas Jorūnas.

   Lapkričio 21 dieną projekto dalyviai susitiko Kamajuose. Mūsų mokyklos 7 klasės mokiniai kartu su kitų mokyklų mokiniais atidžiai klausėsi Kamajų gimnazistų, kurie, pritardami kanklėmis, pasakojo apie kunigą ir poetą Strazdelį. Po to žiūrėjo kamajiečių sukurtą dokumentinį filmą apie A. Strazdą.  Projekto dalyviai aplankė miestelio aikštėje stovintį paminklą Strazdeliui, nuvyko prie jo kapo, apžiūrėjo Salų dvarą ir parką.

   O lapkričio 29 dieną Šimonių mokykloje vyko baigiamoji konferencija. Joje pranešimą „Strazdelis Skapiškyje“ skaitė ir mūsų mokyklos septintokės A. Matusevičiūtė ir G. Tijušaitė. Skaidres demonstravo jų bendraklasis V. Rakalskis. Konferencijos metu salė buvo papuošta mokyklų išrašytomis ir išpieštomis medinėmis lentomis, kuriose atsispindėjo A. Strazdo gyvenimo etapai įvairiose Lietuvos vietovėse. Šimonių mokykloje buvo eksponuojami ir dailės plenero metu sukurti darbai. Smagu buvo tarp gražiausių darbų išvysti  ir mūsų mokyklos mokinių O. Aleknaitės (8 kl.) ir A. Matusevičiūtės (7 kl.) piešinius, G. Tijušaitės (7 kl.) dailyraštį.

   Visos projekte dalyvavusios mokyklos buvo apdovanotos padėkos raštais, saldžiais prizais – šakočiais – ir 2019 m. kalendoriais, kuriuose puikavosi projekte dalyvavusių mokinių piešiniai, tarp kurių -  ir Orintos kūrybinis darbas. Projekte buvo  smagu ir įdomu dalyvauti. Pasisėmėme žinių, gėrėjomės kitų darbais, džiaugėmės savo ir kitų sėkme.

  Ačiū projekte dalyvavusiems ir garbingai mokyklai atstovavusiems mokiniams bei jiems  talkinusiems  mūsų mokyklos mokytojams: L. Stanislovaitytei-Bukauskienei, R. Stanienei, S. Guginienei, L. Riaubienei, V. Kaušakiui, R. Jankevičiui.

Mokytoja Auksė Jankevičienė

Str1

Str2

Str3

Str4