Pradžia

Įrašai

Atkurtai Lietuvos valstybei 101!

VsSh0   Vasario 15 dieną, atsiliepdami į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Valstybės atkūrimo dieną švęsti linksmai, Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai susirinko į netradicinę dieną.

Šventę pradėjo mokyklos direktorė Birutė Zaborskienė pamokančia istorija apie netikėtose vietose slypinčią sėkmę. Direktorė pasveikino mokines, kurioms puikiai pasisekė technologijų olimpiadoje: Aliną Poškaitę (I vieta), Dominyką Šybaitę (I vieta), Ernestą Poškaitę (I vieta), Gretą Tijušaitę (III vieta). Jas olimpiadai rengė mokytoja Lina Stanislovaitytė-Bukauskienė. Ištrauką iš L. S. Černiauskaitės apysakos „Žiema, kai gimė Pašiauštaplunksnis“ perskaitė Agnė Matusevičiūtė, rajoniniame meninio skaitymo konkurse šiemet laimėjusi  I vietą tarp 5-8 klasių mokinių (mokytoja Auksė Jankevičienė).

  Visiems sugiedojus himną, istorijos mokytoja Rasa Kaušakienė priminė sudėtingą Lietuvos likimą nuo XVIII a. pabaigos iki valstybės atkūrimo 1918 m. vasario 16 dieną, trumpai supažindino su signatarais ir jų likimais.

  Vėliau mokytojai ir mokiniai, padedami mokytojos Skaistės Bakanienės, pynė trispalves apyrankes, kurias nutarė nešioti nuo vasario iki kovo mėnesio.

  Prisiminti Lietuvos valstybės simbolius, lankomas vietas šešios mokinių komandos rinkosi į viktoriną, kurią vedė Kupiškio etnografijos muziejaus darbuotoja Kristina Jokimienė. Užduotys buvo trijų lygių. Visos komandos įnirtingai kovėsi, kuri tiksliau ir greičiau atsakys į pateiktus klausimus. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti muziejaus parengtomis dovanėlėmis.

  Trečioji netradicinės dienos dalis buvo istorinių meninių filmų peržiūra ir aptarimas. Vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Nijolės Bagdonavičienės, žiūrėjo režisieriaus A. Puipos filmą „Dievų miškas“. Šis neįprastos stilistikos, originalios dramaturgijos ir režisūros filmas pasakojo apie žmogų, menininką, mąstytoją, kuriam buvo lemta likti nepalaužtam dviejų totalitarinių – nacių ir sovietinio – režimų.

  5-7 klasės mokiniams mokytoja Auksė Jankevičienė parinko filmą „Skrydis per Atlantą“, kuris dar kartą mokiniams priminė legendinį lietuvių lakūnų skrydį, pasakojo apie žmogaus užsibrėžto tikslo siekimą, jaunos Lietuvos valstybės garsinimo būdus ir priesakus jaunimui.

  Netradicinė diena mokykloje baigėsi linksmais šokiais vakare,  kurių metu mokiniai ne tik šoko, bet ir dainavo lietuviškas dainas.

  Ačiū visiems už buvimą kartu ir gražiai paminėtą Lietuvai svarbią šventę.

Mokytoja Rasa Kaušakienė

VsSh1

VsSh2

VsSh3

VsSh4

VsSh5

VsSh6