Pradžia

Įrašai

Kaip būti sveikiems?

Bakt    Vasario 12 dieną mokykloje vyko sveikatingumo ir prevencijos diena. Susitikti su mokiniais atvyko Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Valentina Mickienė.

   Užsiėmimai buvo organizuoti pagal amžiaus grupes: PUG, 1-2 kl. ir 3-4 kl., vyresnių klasių mokiniams -  5-7 kl. ir 8-10 kl. Viešnia pradinių klasių mokinius mokė taisyklingai nusiplauti rankas, valytis dantis. Suprantamai paaiškino, kad nešvarių rankų pasekmė -  pilvukuose apsigyvenę parazitai (kirminai). Už teisingus atsakymus vaikai gavo dovanų dantų šepetukus.

  Vyresnių klasių mokiniai išklausė paskaitą apie alkoholio ir tabako žalą. Lektorė akcentavo, kad labai svarbu išmokti atsispirti nesveiko maisto valgymui, žalingiems įpročiams, kompiuteriniams žaidimams ir kt. Skatino atsižvelgti ne tik į  norus, bet ir į naudą organizmui.

  Su specialia lėle buvo demonstruojama tabako dūmų žala. Mokiniai galėjo stebėti, kaip plaučiuose kaupiasi dervos. Užsidėję akinius, mokiniai pajuto alkoholio poveikį orientacijai, reakcijai, koordinacijai.