2024 m. Balandžio 19 d. Penktadienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosMaironio aura „Pienių vyne“

________________________________________________________________________

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinių ir klasių skaičių 2023–2024 mokslo metais

________________________________________________________________________

G4

Maironio aura „Pienių vyne“

Maironis    Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su Subačiaus gimnazijos bei Rokiškio r. Panemunėlio pagrindinės mokyklos mokiniais šiemet vykdė projektą „Maironio gyvenimo keliais po Aukštaitiją“, skirtą lietuvių klasiko Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

    Po konferencijos, gegužės 24 dieną surengtos Skapiškio pagrindinėje mokykloje, mokinių darbų parodos pristatymas  buvo surengtas ir tarptautiniame teatrų festivalyje „Pienių vynas“ gegužės 27 dieną.

    Projektą pristatė ir kūrybinių darbų parodos dalyviams dėkojo Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė. Dainavo Panemunėlio pagrindinės mokyklos mokiniai. Po to mūsų mokyklos mokiniai V. Kiaulėnaitė, D. Trainytė, E. Lukošiūnaitė, M. Šešelgis ir muzikos mokytoja S. Stukaitė parodė poetinę muzikinę kompoziciją, kurioje įprasmintos akimirkos, poeto praleistos  Skapiškyje. Kompozicijoje skambėjo V. Čiurlionytės – Karužienės atsiminimai apie vasaras, praleistas kartu su Maironiu Skapiškyje, dainos, kurias poetas mėgo dainuoti valtele plaukiodamas ežere, Maironio  baladė  „Užkeiktas Skapiškio varpas“. Kompoziciją mokiniams padėjo parengti lietuvių kalbos mokytoja A. Jankevičienė.  Festivalio dalyviai galėjo pasigrožėti  Panemunėlio pagrindinės mokyklos mokinių piešiniais, vaizduojančiais vietas, kuriose lankėsi poetas, Maironio kūrinių iliustracijomis, sukurtomis Subačiaus gimnazistų. Daugelis buvo sužavėti kūrybiniais mūsų mokyklos mokinių, rengtų  dailės mokytojos L. Riaubienės,  darbais, kuriuose piešiniai susilieja su Skapiškio apylinkes vaizduojančiomis nuotraukomis ir atspindi  Maironio kūrinių eilutes. Jas po paveikslais dailiai išrašė mokyklos bibliotekininkė ir technologijų mokytoja R. Stanienė.

    Parodos ir kompozicijos dalyvius pasveikino ir tradicines festivalio dovanėles – prisiminimus įteikė festivalio rengėja režisierė V. Vadoklytė,  mūsų mokyklos direktorė B. Zaborskienė.

Maironio keliais

 

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 Ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
5  12.00 - 12.45
6  12.55 - 13.40
7  13.50 - 14.35

 

SPM

Dienos citata

"Būti dosniam reiškia duoti daugiau negu gali, būti išdidžiam reiškia imti mažiau, negu tau reikia."
D.Džebranas

Šiandien

Haiku poezijos diena
Tarptautinė hemofilijos diena
Sūrio diena
Naminių gyvūnėlių savininkų Nepriklausomybės diena

   pavasaris3

Vardadieniai:

Anicetas, Dravenis, Skaidra, Robertas

Saulė     sun

teka 06:13, leidžiasi 20:25

dienos ilgumas 14.12

  moon  Delčia


Kryptis Lietuva

ED

09.1.3-CPVA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 255 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 44.197.231.211

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

659672
ŠiandienŠiandien996
VakarVakar2955
Šią savaitęŠią savaitę11913
Šį mėnesįŠį mėnesį57824
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle