2024 m. Balandžio 13 d. Šeštadienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosNetradicinė diena su ugniagesiais gelbėtojais

________________________________________________________________________

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinių ir klasių skaičių 2023–2024 mokslo metais

________________________________________________________________________

G4

Netradicinė diena su ugniagesiais gelbėtojais

PGT diena   Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai kasmet  dalyvauja pratybose, imituojančiose gaisrą ar kitokį ekstremalų įvykį mokykloje. Tik šiais metais jos vyko ne birželio mėnesį, o  įpusėjus rugsėjui.

   Šio mėnesio 16 dieną mokomąsias taktines pratybas mokykloje surengė Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.  

   Panevėžio APGV Kupiškio PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai, iš pat ryto atvykę į mokyklą,  mokė naudotis  ugnies gesintuvais, rodė filmus „Kaip elgtis gaisro metu“,   „Kaip naudotis gesintuvais“ , kitą filmuotą medžiagą, susijusią su gaisrų priežastimis ir prevencija. Akcijos „Būk saugus, moksleivi“ metu buvo pristatyta ugniagesio gelbėtojo profesija, stengtasi ja sudominti, mokiniai paskatinti ateityje ją pasirinkti.

   Nuskambėjus ilgam skambučiui ir trims trumpiems ( mokiniai žino, kad tai gaisro pavojaus signalas),  120 mokinių ir 25 mokytojai sparčiai, bet  tvarkingai  evakavosi į buvusio vaikų darželio kiemą. Atsakingas už priešgaisrinę saugą mokykloje direktoriaus pavaduotojas ūkiui V. Kaušakys paskambino  bendruoju pagalbos numeriu 112 ir pranešė apie neva kilusį gaisrą.

   Prie mokyklos  gaisrinėmis autocisternomis vieni po kitų atvyko  ugniagesiai:  Kupiškio PGT pareigūnai, Kupiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Skapiškio, Šimonių, Alizavos ugniagesių komandos. Kol mokiniai saugiai laukė darželio kieme, mokykloje buvo atlikta žmonių paieška ir evakuacija iš uždūmintų patalpų, nustatytas gaisro židinys, užgesintas tariamas gaisras, „ išgelbėti“ 4 mokiniai ir 3 mokytojai.

   Po kurio laiko mokiniai galėjo stebėti, kaip dirba ugniagesiai gelbėtojai, kokią įrangą jie  naudoja, kaip ji veikia, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų  saugos priemonėmis: apsauginiais drabužiais, suspausto oro aparatais.

   Pratybų pabaigoje visiems buvo įdomu pamatyti, kaip mokyklos kieme buvo karpomas  automobilis ir gelbėjamas jame įstrigęs žmogus. Susirinkusiesiems buvo išsamiai papasakota apie gelbėjimo darbus, atliekamus  autoavarijų metu. Net ir mažiausiems pradinukams, kurie atrodė truputį pavargę, daug džiaugsmo suteikė galimybė praktiškai išbandyti ugniagesių gelbėtojų naudojamus švirkštus, ir, dėvint apsauginius drabužius, užgesinti tariamą gaisrą, kilusį mokyklos kieme. Medžių viršūnes siekianti vandens čiurkšlė  saulėtą dieną danguje nupiešė  ryškiaspalvę vaivorykštę.

   O po renginio prasidėjo piešinių konkursas „Ugniagesių gelbėtojų darbas“.  Mokinių piešiniuose ir plakatuose atsispindės  šios įsimintinos dienos įspūdžiai.

Vaizdo reportažas:

Foto reportažas:

PGT diena

 

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 Ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
5  12.00 - 12.45
6  12.55 - 13.40
7  13.50 - 14.35

 

SPM

Dienos citata

"Nuo vaikystės visi žino, kad tai ir tai yra neįmanoma. Tačiau visada atsiras išsišokėlis, kuris nieko apie tai nežino. Jis ir padaro atradimą."
A.Einšteinas

Šiandien

Tarptautinė koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo diena

   pavasaris3

Vardadieniai:

Stanislovas, Vykintas, Daugailė, Leonas

Saulė     sun

teka 06:27, leidžiasi 20:14

dienos ilgumas 13.47

  moon  Pilnatis


Kryptis Lietuva

ED

09.1.3-CPVA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 409 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 3.238.174.191

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

658273
ŠiandienŠiandien1638
VakarVakar1991
Šią savaitęŠią savaitę13624
Šį mėnesįŠį mėnesį43825
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle