2024 m. Balandžio 20 d. Šeštadienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosNeišdildomi įspūdžiai Šiauliuose

________________________________________________________________________

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinių ir klasių skaičių 2023–2024 mokslo metais

________________________________________________________________________

G4

Neišdildomi įspūdžiai Šiauliuose

Siauliuose   Jau keletą metų mūsų mokykla gražiai bendradarbiauja su dr. Aldona Vasiliauskiene. Daktarė padovanojo mokyklos  bibliotekai paskutinį  savo 8 metų darbą.

   Tai monografija  „Vasilijaus Zinko studija „Sesuo Rafaila“: istorinis biografinis kontekstas, moksliniai komentarai ir teologinė terminologija“. Paruošėme monografijos pristatymą mokykloje, parodėme Skapiškio miestelio bendruomenei, pakviesti vykome į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką. Maloniai nustebome,  kai iš Šiaulių universiteto gavome kvietimą  būti  monografijos pristatymo  dalyviais.

   Gegužės 19 d. vykstant į Šiaulius, dr. A. Vasiliauskienė  pakvietė  apsilankyti   Šiaulių r. Bazilionų mokykloje, jos vardu pavadintoje  klasėje. Mus  priėmė  dr. A. Vasiliauskienė su dr. kun t. Pavlo Krečunu, OSBM svečiu iš  Užkarpatės, ir Vilniaus Visų šventųjų parapijos klebonu, kunigu Vytautu Rapaliu  bei šios  mokyklos bendruomenės atstovais. Daug sužinojome  apie mokyklą, jos sąsajas  su vienuoliais  bazilijonais ( beje, mūsų mokykla taip pat įkurta vienuolių bazilijonų), pamatėme  daktarės  garbei parengtą parodos ekspoziciją. Įdomu ir  tai, kad šios mokyklos abiturientas  H. Gudelis, nebuvęs  Skapiškyje, savo dailės egzamino darbe pavaizdavo mūsų miestelio varpinę. Išpildėme bazilioniečių  prašymą - parodėme V. Zinko studijos  „Sesuo Rafaila“   inscenizuotas ištraukas.  Už tai  mokiniai  gavo saldainių dėžutę, o mokytojams buvo įteikta po  istorijos ir kultūros žurnalą „Padubysio kronikos“. Prisiminimui palikome knygą „Skapiškis“.

   Po to apžiūrėjome  Bazilionų  Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčią, dr. A. Vasiliauskienė  įdomiai   papasakojo  jos atsiradimo istoriją ir vykome į Šiaulius.

   Monografijos pristatymas vyko  modernioje Šiaulių  universiteto bibliotekoje. Į renginį atvyko  mokslininkai:  Šiaulių universiteto rektorius dr. D. Jurgaitis, dr. I. Ramaneckienė , dr. A.Vasiliauskienė,  kunigai: dr. kun t. Pavlo Krečunas OSBM ,  Vilniaus Visų šventųjų parapijos klebonas  Vytautas Rapalis,  Švč. Trejybės bažnyčios klebonas tėvas Pavlo Jachimecas OSBM, bei kiti garbingi svečiai, visuomenės atstovai.   Buvome labai pamaloninti,  nes   mūsų parodytą  dr. A.Vasiliauskienės  monografijos pristatymą   gražiai įvertino   renginyje  kalbėję  mokslininkai,  kunigai  ir  kiti  svečiai. Svečias iš  Užkarpatės  dr. kun t. Pavlo Krečunas OSBM     ir  Šiaulių universiteto rektorius  dr. D. Jurgaitis  mokiniams padovanojo  saldainių, o mokytojos gavo po knygą, kurioje publikuojami Šiaulių universiteto  absolventų dailės darbai.

   Susižavėjimo  neslėpėme  apsilankę unikaliame „Cento “ kambaryje. Paminklu lietuviškai valiutai tapusio kambario sienos, lubos ir baldai apklijuoti baltais lietuviškais centais. Ant vienos kambario sienos kabo iš monetų išdėliotas Lietuvos žemėlapis, ant kitos puikuojasi didžiulis lito maketas, o po juo stovi monetomis apklijuotas sostas.  Bibliotekos fojė išvydome eksponuojamus anksčiau Lietuvoje cirkuliavusius pinigus.

   Išvydome ir didžiausią  Lietuvos knygą - „Aukuras Salduvei“. Metalinius jos viršelius puošė iš plieno lakštų iškarpyti ąžuolo lapai bei juodai baltas veršiuko kailis. Joje talpinami įvairių žanrų kūriniai apie Salduvės  piliakalnį bei jo ateities viziją.

   Išsipildė   dar vienas mūsų  noras – pamatyti  garsųjį Kryžių kalną. Sunkiai žodžiais nusakomas, neišdildomas įspūdis liko mums,  jį pamačiusiesiems. Kryžių kalne palikome po simbolinį ženklą su mintimis, kad išsipildys  mūsų svajonės.

   Ši išvyka buvo kupina ne tik malonių įspūdžių, tai buvo ir neįkainojama  mūsų dvasinio  tobulėjimo pamoka. Už mūsų veiklos palaikymą esame dėkingi mokyklos direktorei B. Zaborskienei.

   Išvykoje dalyvavo mokiniai: Orinta Aleknaitė (4 kl.), Gabija Janulionytė, Aušrinė Kvedaravičiūtė, Augustas Šyba (6 kl.), Aistė Peciukonytė (7 kl.), Alma Dilytė, Irena Kucinaitė, Ligita Rudokaitė, Eglė Lesmonavičiūtė,  Laura Puciataitė, Šarūnė Andrijauskaitė (8 kl.), Lukas Andrijauskas (10 kl). Programą parengė ir  kelionę organizavo  bibliotekininkė  Regina Stanienė, mokytojos Nijolė Bagdonavičienė ir Auksė Jankevičienė, fotografavo mokytojas R. Jankevičius.

    Paskaityti galima čia.

Rafaila Šiauliuose

 

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 Ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
5  12.00 - 12.45
6  12.55 - 13.40
7  13.50 - 14.35

 

SPM

Dienos citata

"Visų sunkiausia yra pažinti save, visų lengviausia yra patarinėti kitiems."
Talis

Šiandien

Haiku poezijos diena
Tarptautinė hemofilijos diena
Sūrio diena
Naminių gyvūnėlių savininkų Nepriklausomybės diena

   pavasaris3

Vardadieniai:

Anicetas, Dravenis, Skaidra, Robertas

Saulė     sun

teka 06:13, leidžiasi 20:25

dienos ilgumas 14.12

  moon  Delčia


Kryptis Lietuva

ED

09.1.3-CPVA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 234 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 44.200.27.215

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

659808
ŠiandienŠiandien2353
VakarVakar2955
Šią savaitęŠią savaitę13270
Šį mėnesįŠį mėnesį59181
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle