2024 m. Balandžio 13 d. Šeštadienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosJaunieji miško bičiuliai stovyklavo Šimonių girioje

________________________________________________________________________

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinių ir klasių skaičių 2023–2024 mokslo metais

________________________________________________________________________

G4

Jaunieji miško bičiuliai stovyklavo Šimonių girioje

Shimonys    Birželio 11-12 dienomis vyko rajoninė Jaunųjų miško bičiulių stovykla Šimonių girios aikštelėje prie  pažintinio tako. Oras pasitaikė puikus. Visi statė palapines, kūrėsi stovyklavietes.

  Net mašalai nepuolė iš karto - palaukė vakaro. Šiais metais dalyvių suvažiavo kur kas mažiau nei pernai – tik iš 7 būrelių. Užtat skapiškėnų buvo bene gausiausias būrys – 15. Juos lydėjo JMB būrelio „Gamtos žvalgai“ vadovė mokytoja N. Greibuvienė. Po lengvų priešpiečių  stovyklautojai rašė elgesio miške taisykles, dalyvavo  žaidime „Taip ir Ne“, kurį vedė miškininkas V. Stapulionis. Aktyviausi jaunieji miško bičiuliai gavo pažymėjimus.  Mūsų mokyklai atstovavo Evaldas ir Aistė. Miško bičiulius aplankė Kupiškio televizija, Švietimo skyriaus specialistai.

   Netrukus didelis būrys miško mylėtojų išėjo į dienos žygį po Šimonių girią. Nepaprastai įdomią edukacinę pamoką vedė Šimonių girininkijos eigulys E. Šukys. Jis rodė mums mažai matytus vaistingus ir net nuodingus  augalus, skirtingas pušis, supažindino su skruzdžių liūtu, rodė jo išraustas piltuvėlio formos duobutes, pasakojo, kaip skruzdės  augina ir „gano“ amarus dėl jų išskiriamo saldaus skysčio. Svarbiausias atradimas visiems buvo gana retai pasitaikančios žemyninės smėlio kopos, atsiradusios slenkant ledynams, ir  vitaminų saugykla – jauni pušų ir eglių  spygliukai šakų viršūnėlėse. Vaikai juos ragavo, stebėjosi jų švelniai rūgščiu skoniu, o praalkę ir patys užkandžiavo šiuo skanėstu.

   Kai jau buvo nueita nemažai kilometrų, paaiškėjo, kad dar tiek pat reikės nukulniuoti mišku net į Anykščių rajoną,  jei norėsime pamatyti dvejų šimtų metų senumo pušį. Šis įspūdingas medis nuvirto  prieš dvejus metus. Pasak E. Šukio, ant šios pušies caro įsakymu buvo kariami 1863-ųjų  metų sukilėliai. Kamiene matyti rėžiai, likę renkant sakus. Miškininkas dar pasiūlė mokiniams ir mokytojams įsitikinti, kad dūlančiame kamiene gyvenančios skruzdės kvepia citrina.

   Atsigaivinę nedideliame ežerėlyje, patraukėme stovyklos pusėn. Kelias buvo sunkus ir varginantis, kai kurių teko laukti, padėti žengti per šakų valksnas. Jau visai leidžiantis saulei, pasiekėme palapinių miestelį. Išvargusių ir alkanų žygeivių laukė paruošta skani makaronų košė su mėsos konservais, kepamos lauže dešrelės su duonute, daržovių mišrainė ir arbata.

   Pailsinę nuvargusias kojas skubėjome prie laužo, žiūrėjome ir patys rodėme programėlę, pasakojome dienos įspūdžius. Daugelis iki paryčių vakarojo prie laužo, gindamiesi nuo  įkyrių mašalų debesies.

   Antra diena prasidėjo pusryčiais su kakava, maudynėmis bei estafečių rungtimis. Džiugu, kad Skapiškio komanda puikiai pasirodė ir užėmė pirmąją vietą. Nors svilino vasariška kaitra, dar vyko netradicinio miško tinklinio su dviem didžiuliais kamuoliais varžybos. Šįkart buvo sudarytos šešios mišrios komandos iš visų būrelių. Nugalėjo Evaldo komanda, nedaug nuo jos atsiliko Vilmos ir Indrės komandos.

   Po kupinų veiklos dienų atėjo metas stovyklos uždarymui. Buvo paskelbti nugalėtojai, padėkota dalyviams už aktyvų dalyvavimą. Ypač malonu buvo iš stovyklos vadovės išgirsti  gražius žodžius ir pagyrimą Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniams už draugiškumą, supratingumą ir pagalbą.

    Gerų, smagių, saugių atostogų!

JMB stovykla 2015

 

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 Ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
5  12.00 - 12.45
6  12.55 - 13.40
7  13.50 - 14.35

 

SPM

Dienos citata

"Jei visi žmonės žinotų, ką vienas apie kitą pasakė, pasaulyje nebūtų draugų."
Bleizas Paskalis

Šiandien

Tarptautinė koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo diena

   pavasaris3

Vardadieniai:

Stanislovas, Vykintas, Daugailė, Leonas

Saulė     sun

teka 06:27, leidžiasi 20:14

dienos ilgumas 13.47

  moon  Pilnatis


Kryptis Lietuva

ED

09.1.3-CPVA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 408 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 44.197.231.211

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

658110
ŠiandienŠiandien16
VakarVakar1991
Šią savaitęŠią savaitę12002
Šį mėnesįŠį mėnesį42203
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle